KAHRAMAN MADENCİLERİMİZ İŞBAŞI YAPTI

17 Şubat 2023

6-7 Şubat 2023 tarihlerinde Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve bölgeyi etkileyen deprem felaketinde görevli kurtarma ekiplerine destek ve lojistik yardım sağlanması amacıyla bölgeye giden 6 çalışanımız deprem bölgesindeki çalışmalarını tamamlayarak işlerinin başına döndüler

Türkiye, 6-7 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin acılarını yaşıyor. Büyük deprem felaketi tüm Türkiye’yi yasa boğdu ve tüm vatandaşlarımız deprem bölgesine sağlayabileceği katkıyı ulaştırabilmek, depremzedelerin yanında olabilmek için büyük bir dayanışma seferberliği başlattı.

Yaşanan bu büyük acıda madencilik sektöründeki arkadaşlarımız ise çok daha büyük bir misyon üstlendiler. Türkiye’nin dört bir tarafında faaliyet gösteren kamu-özel sektör madencilik firmalarının arama kurtarma ekipleri deprem bölgesine yardıma koştular. Depremin yaşandığı bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılan 10 binden fazla madenci, enkaz altında kalan pek çok canın kurtarılmasını sağlayarak gerçek birer kahraman oldu. 

Gübretaş Maden Yatırımları Söğüt Altın Madeni Ailesinin çalışanları da deprem bölgesinde yürütülen arama kurtarma çalışmalarına destek olmak amacıyla en kısa sürede deprem bölgesine gittiler. Günlerce yürüttükleri özverili çalışmalar ile depremin yaralarını bir nebze de olsa sarmaya çalıştılar ve faaliyetleri ile büyük başarılara imza attılar.

İşbaşı yaptıkları gün düzenlenen bir plaket töreni ile kendilerine teşekkürlerimizi sunduk.

Gübretaş Maden Yatırımları Ailesi olarak görev almış olan tüm çalışanlarımız ile gurur duyuyor ve kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Alp AY – İSG Başmühendisi

Korcan YAĞCI – İSG Uzmanı

İbrahim ARPAK – İSG Teknikeri

Halil ÇAVUŞOĞULLARI – Bakım Teknisyeni

Mustafa YENİLMEZ – Tesis Formeni

Ayhan UYANIK – Satın Alma Uzmanı

Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.

daha fazla haber