SÖĞÜT ALTIN MADENİ HALKIN KATILIMI TOPLANTISI YAPILDI

30 Mart 2021

Bilecik’in Söğüt İlçesinde Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. tarafından, işletilmesi planlanan Söğüt Altın Madeni Kapasite artışı ile ilgili olarak, Halkın Katılımı Toplantısı yapıldı.

Söğüt İlçesi Korudanlık ve Akbaştepe mevkiinde, Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. tarafından, gerçekleştirilmesi planlanan Söğüt Altın Madeni Kapasite Artışı ile ilgili olarak, Çevresel Etki Değerlendirme yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince Halkın Katılımı Toplantısı yapıldı.

Söğüt İlçesi bulunan bir restoranın bahçesinde yapılan toplantıya tesise yakın olan Kızılsaray, Hayriye, Savcıbey, Gündüzbey, Dudaş, Sırhoca, Çaltı ve çevre köylerden, Söğüt İlçesinden ve Bilecik ilinden çok sayıda vatandaş katıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılan toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bilecik İl Müdürü Mustafa BUDAK başkanlık yaptı. Toplantıda firma yetkilileri projeyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumdan sonra katılanların görüş ve önerileri alındı. Toplantıdan sonra kurum yetkilileri ile birlikte proje sahasında incelemelerde bulunuldu.

Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.

daha fazla haber